Білий карлик був вперше помічений астрономами

13 февраля 2017, 23:13

Білий карлик був вперше помічений астрономами

Астрономи ідентифікували AR Скорпіона як бінарну зоряну систему в сузір’ї Скорпіона, яка знаходиться на відстані 380 світлових років від планети Земля та являється першим прикладом білого карлика.

AR Скорпіона складається з холодних, малих за розміром зірок, які обертаються навколо центру з періодом 3,55 год.

Відстань до білого карлика становить 1,4 млн км, що втричі перевищує відстань між Місяцем та Землею.

Біля AR Скорпіона знаходиться і червоний карлик, який становить приблизно третину маси Сонця. Але відомо і те, що білий карлик набагато масивніший за планету Земля, а саме у 200 тис. разів.

Вчені спостерігають за цією системою з недавнього часу. Кожні 1,97 хв видно спалахи ультрафіолетового випромінювання.

Слід зазначити, що білий карлик AR Скорпіона періодично випускає потужні пучки електрочастинок та випромінювання на червоний карлик.

Згідно з недавнім дослідженням «Nature Astronomy», пучок енергії є спрямованим променем, який випускає випромінювання в одному визначеному напрямку, ніби прискорювач елементарних частинок, що є надзвичайно унікальним поняттям у Всесвіті.

Професор Т. Марш з Англії говорить: «Нові дані показують, що світло AR Скорпіона є поляризованим і показує, що магнітне поле тримає під контролем випромінювання всієї системи».

За допомогою електромагнітного поля, яке є в мільйони разів потужнішим, ніж на Землі, AR Скорпіона виробляє подібні маяку радіаційні промені та частинки, які направлені до червоного карлика.

Дослідники додають: «AR Скорпіона схожий на гігантський генератор: магніт розміром із Землю з надзвичайно сильним полем, яке тільки можна уявити та періодом обертання, який становить дві хвилини.

«Все це створює сильний електричний струм, направлений в сусідню зірку, яка потім виділяє світло».

Автор: Крістіна Панченко