Дослідники: вода на Марсі справді існувала

20 февраля 2017, 17:38

Дослідники: вода на Марсі справді існувала

Доктори М. Бурк з Дубліна та Х. Вайлс з Оксфордського університету виявили ділянку землі на екваторіальному кратері Марса, яка, можливо, в минулому була заповнена великим об’ємом води.

Дослідники зосередили свою увагу на 6-кілометровій ямі шириною 0,8 та діаметром 34 км, яка знаходиться в кратері Лукайя.

Доктор Бурк говорить: «На Землі пустелі іноді затоплюються грунтовими водами. Таке явище найбільш поширене біля озер, річок та прибережних районах. Такі періодичні повені засвідчують певні моделі таких явищ».

«Чи можете ви уявити наше хвилювання, коли ми досліджували супутникові знімки ділянок Марса, і побачили таку візерунчасту область. Після цього, ми змогли припустити, що в далекому минулому, вода на Марсі справді існувала».

Під час дистанційного зондування пустелі «Наміб», команда дослідників прийняла до уваги попередні моделі «дугоподібних заглибин» — на поверхні піщаних дюнів.

У ході дослідження, стало зрозуміло, що ці дугоподібні заглибини виникли внаслідок випаровування грунтових вод.

Такі дюнні відкладення з часом стають відносно нерухомими, а це означає, що вони не можуть рухатися за напрямком вітру.

Доктор Бурк пояснює: «Після нашої роботи в Намібії, ми допускаємо, що дугоподібні заглибини на Марсі, свідчать про зміну рівня грунтових вод, в той час як дюни активно рухаються долиною донизу».

Вона додає: «Такі результати є надзвичайно важливими».

«По-перше, піщані дюни на Марсі доводять, що вода на Марсі таки була і, можливо, не так вже і давно».

«А по-друге, ця ділянка є потенційним місцем для геологічного виявлення давніх форм життя на Марсі. Такий факт є дуже важливим для тих, хто планує проводити подальші дослідження».

Отримані результати були опубліковані в науковому журналі від грудня 2016 року.

Автор: Крістіна Панченко