Апарат Кассіні передав зображення супутника Пан

10 марта 2017, 20:13

Апарат Кассіні передав зображення супутника Пан

Космічний апарат Кассіні, передав зображення другого внутрішнього супутника Пан, під час недавнього обльоту 7 березня цього року. Слід зазначити, що ці зображення є за весь час найближчими.

Супутник Пан був виявлений дослідником М. Шоуолтером ще в 1990 році. Відомо, що він використовував зображення, отримані в 1991 році іншим космічним, апаратом НАСА.

Супутник Пан має ще одне ім’я – Сатурн XVIII. Він є невеликим, а його радіус становить 8,8 миль (14,1 км) та розміри 10,7*15,7*10,4 миль (17,2*15,7*10,4 км відповідно). Цей супутник має екваторіальний кряж, який надає йому характеру овальну форму.

На думку планетарних дослідників, супутник Пан, можливо, сформувався саме тоді, як формувалися кільця гігантської планети.

Відомо, що цей маленький супутник обертається навколо Сатурна майже кожні 14 годин на приблизній відстані у 83 000 миль (134 000 км) в кільці Сатурна.

Супутник Пан та маленькі супутники мають вплив значний вплив на кільця.

Все це створює смуги по обидва боки від кілець.

Так як частинки кільця знаходяться від Сатурна на невеликій відстані і Пан рухається по своїй орбіті швидше, ці частинки проходять повз супутник та отримують гравітаційний удар від Пана.

Такий удар розхитує хвилі в прогалинах, а також, по всьому кільцю, розповсюджуючись на сотні миль вперед.

Ці хвилі перетинаються та спрямовуються нижче, до місця, де групуються та впорядковуються частинки завдяки гравітаційному удару.

Автор: Крістіна Панченко