Швидкі радіосплески можуть свідчити про інопланетні сигнали

13 марта 2017, 17:10

Швидкі радіосплески можуть свідчити про інопланетні сигнали

Швидкі радіосплески – потужні спалахи, які тривають лише мілісекунду, досі є предметом дискусій серед вчених через своє таємниче походження. Вчені з Гарвардського університету вважають, що все це може свідчити про інопланетні сигнали.

Стало відомо, що загадкові швидкі радіосплески тривалість в мілісекунду, показують характерну дисперсійне прочищення радіопульсарів.

Таке явище вирізняється величезною енергією. Воно випромінює стільки енергії за одну мілісекунду, скільки Сонце за десять тисяч років. Але досі не відомо, чим спричинені такі особливості.

Перші швидкі радіосплески були помічені ще в 2007 році, хоча думка про їх дослідження прийшла приблизно шість років потому, оглянувши архівні дані, отримані з Магелланових Хмар.

На сьогоднішній помічено лише 18 видів швидких радіосплесків. Більшість з них спалахують лише один раз і знаходяться в стані спокою протягом багатьох років.

Початок їхнього розвитку знаходиться в далеких галактиках, аж на мільярди світлових років від Землі.

Професор наук Б. Берд та його колеги з Гарвардського університету, розглянули можливість створення потужного радіопередавача, щоб виявляти швидкі радіосплески на величезних відстанях.

Після потрібних розрахунків, вчені зрозуміли, що, якщо передавач працюватиме на сонячних батареях, то для генерування потрібної кількості енергії, сонячного світла буде достатньо.

Такий масштабний проект зовсім виходить за рамки технологій, але є цілком адекватним відповідно до законів фізики.

Вчені, також, дослідили, чи працюватиме такий передач з інженерної точки зору та чи зможе він розплавити будь-яку основну структуру?

Слід зазначити, що з постійним водяним охолодженням, пристрій може витримати достатньо високі температури.

Звичайно, постало питання: а навіщо так швидко будувати цей пристрій??

Дослідники стверджують, що таку потужність використають  в створенні міжзоряних «вітрил».

Кількість енергії, яка там присутня майже ідентична 20 найбільшим круїзним лайнерам на Землі.

«Такої кількості більше, ніж достатньо, щоб відправляти пасажирів для дослідження галактики».

Таким чином, спостерігачі на Землі могли б бачити лише швидкий радіосплеск, який продовжується лише мить.

Викиди світлових пучків не можна пояснити з точки зору астрофізики, але можуть надати важливу інформацію про походження.

Професор Леб говорить, що вони ще не виявили джерела цих яскравих та короткочасних спалахів.

Він визнає, що така робота є надзвичайно складною. І даючи відповідь на питання, чи це якось пов‘язано з інопланетними сигналами, він говорить: «Наука – це не віра, а докази. Наш суддя – отримані результати».

Автор: Крістіна Панченко