Екологія Чорного моря під загрозою мертвих зон

11 февраля 2017, 20:54

Екологія Чорного моря під загрозою мертвих зон

Нове дослідження показує, що токсичні викиди все більше і більше забруднюють морське дно. Руйнування морської екосистеми може зростати в майбутньому, адже підвищення температури та викиди збільшують кількість мертвих зон у Світовому океані.

При дослідженні екології Чорного моря, вчені виявили, що через низький рівень кисню, морські істоти покидали ці місця. Результатом таких змін в екосистемі є смерть живих організмів та накопичення відкладень на морському дні. Хід дослідження опублікований у журналі «Science Advances».

А. Боетіус говорить: «Вуглець входить в число цих відкладень. Протягом тривалого часу, відсоток вуглецю буде зростати в результати людської діяльності, як наприклад спалювання вугілля».

Вона додає: «Все це веде до руйнування екосистеми».

Океанограф Л. Левін говорить: «Ми маємо звертати більше увагу на те, що відбувається на дні океану».

У планах вчених є розглянути рівень кисню при умові руху вуглецю в середовищі.

Існує багато факторів, які мають пагубний вплив на морську екосистему:

  • Людська діяльність
  • Цвітіння води
  • Бактерії, які розкладаються
  • Підвищення температури поверхні моря (може призвести до зменшення розрідженого кисню)

Дослідники помітили підвищене накопичення вуглецю у гіпоксичних водах, але причина збільшення цієї речовини залишалася невідомою. Вони відправилися у поїздку для детальнішого дослідження екології Чорного моря, яке є дуже бідним на кисень та вивчали ділянки морського дна. У ході роботи, стало відомо, що деякі частини мали достатній вміст кисню, деякі дуже низький, а інші взагалі його не мали.

Екологія Чорного моря знаходиться під загрозою із-за появи великої кількості мертвих зон. Живі організми, які не отримували достатньо кисню покидали такі ділянки або помирали.

Живі організми, які живуть на морському дні є надзвичайно важливими для екосистеми. Вони харчуються переробними органічними частинами, які осідають з океанічної поверхні. Слід зазначити, що мікроорганізми виробляють сполуки, які допомагають руйнувати органічні сполуки.

Дослідники вважають, що можуть пройти десятки років, щоб тварини змогли повернутися на звичне місце проживання. Але деякі з вивчених ділянок залишалися протягом декількох днів незаселеними, навіть, коли вміст кисню відповідав нормі.

Автор: Крістіна Панченко