Нове дослідження: люди не хочуть знати майбутнє

27 февраля 2017, 20:24

Нове дослідження: люди не хочуть знати майбутнє

Не дивлячись на те, що гороскопи користуються великою популярністю серед людей, більшість же взагалі не хоче знати майбутнє, адже бояться почути про погані події, які можуть статися з ними або членами родини.

У ході експерименту, було опитано 2000 дорослих людей в Іспанії та Німеччині. Результат показав, що 85-90% учасників сказали, що вони справді бояться почути негатив, який може спіткати їх, а 40-70% сказали, що вони просто не хочуть знати про хороші події, щоб не наврочити.

І лише 1% учасників хотіли б знати про майбутнє.
Співавтор дослідження Г. Гігеренцер говорить: «За грецькою міфологією, Кассандра – дочка царя Трої, мала дар передбачення. Але її прокляли, тому що ніхто не вірував у її пророцтва».

«У ході нашого дослідження, ми побачили, що більшість людей надають перевагу не знати свого майбутнього, щоб потім не страждати, як богиня Кассандра, а, також, просто жити в передчутті радісних подій».

Учасникам було запропоновано, чи хотіли б вони дізнатися певні майбутні події, до яких віднеслися:

— Коли помрете ви або ваш партнер

— Від чого настане смерть

— Чи ви розлучитесь

— Що ви отримаєте на Різдво

— Результат футбольного матчу

Більшість учасників сказали, що вони не хочуть знати нічого з вище перерахованих питань. Але був виняток. Багато хто бажав би дізнатися стать своєї майбутньої дитини, але все ж 37% сказали, що не хотіли б.

Дослідники припустили, що люди не бажають знати майбутнє, щоб потім не шкодувати. Вчені називають це «навмисним невіглаством». Обираючи не знати про майбутні події, люди уникають негативних почуттів та ризику. І саме ці фактори спричиняють «навмисне невігластво». Такий стан заключається в тому, що деякі погані події можуть сприйматися як хороші.

Вчені відмітили, що на все це впливає і менталітет людей. Багато культур просто забороняють дізнаватися про майбутні події, чи то вони погані, чи хороші.

Автор: Крістіна Панченко