ДНК – ключ до питання чому вимерли мамонти

3 марта 2017, 21:07

ДНК – ключ до питання чому вимерли мамонти

Вчені, які проаналізували ДНК вимерших мамонтів повідомили, що останніх мамонтів охопили генетичні захворювання, внаслідок чого вони втратили нюх, блиск шерсті та уникали собі подібних. Вони додали, що ці мамонти вимерли після видозміни їхнього ДНК.

Доктор та головний автор дослідження Р. Роджерс сказала, що геноми мамонтів зруйнувалися прямо перед їхнім вимиранням. Це перший випадок «геномного руйнування» серед одного виду.

Проаналізувавши всі факти, вчені вважають, що серед мамонтів поширились шкідливі мутації, адже природній відбір став дуже неефективним. Вони дослідили генетичні мутації, виявлені в ДНК мамонта, Для порівняння вони взяли зразок ДНК мамонта, який жив аж 45000 років тому.

Відомо, шо ці тварини були поширені в Північній Америці та Сибіру. Відповідаючи на те, чому вимерли мамонти не слід викидати наслідки впливу навколишнього середовища та, можливо, людського полювання близько 10000 років назад, вони поступово зникали.

Доктор Роджерс додає: «Ми виявили, що ці шкідливі мутації накопичувались в геномі мамонтів прямо перед тим, як вони вимерли. Відшукавши причини чому вимерли мамонти, ми зможемо допомогти сучасним видам таким як панди, гірські горили та індійські слони, не опинитися на межі зникнення.

Негативним фактором є те, що як тільки число опускається нижче зазначеного рівня, генетичне здоров’я популяції теж падає. Генетичне тестування є одним із способів побачити, чи знаходиться рівень генетичного різноманіття виду на належному рівні і чи є в цього виду шанс на виживання. На даний момент, це найкращий варіант запобігання вимиранню.

Доктор Роджерс говорить: «Якщо колись ми зможемо запобігти видам, що знаходяться на межі зникнення, то перед цим треба зробити набагато більше, ніж просто зупинити геномне розпадання. Слід зазначити, що потім потрібно збільшити кількість цієї популяції».

Генетичні мутації призвели до втрати нюху та речовин, які важливі для приваблення партнера.

Професор Л. Дален зазначає: «Ми побачили, що великі частини геному були повністю відсутні, а деякі з них просто вражені. Така знахідка є новим результатом в науці та має важливе значення для збереження біорізноманіття. Але, звичайно, питання чому вимерли мамонти хвилює нас і ми надалі будемо досліджувати причини».

Автор: Крістіна Панченко