Фізики виміряли магнітний момент антипротонів

23 января 2017, 14:29

Фізики виміряли магнітний момент антипротонів

Міжнародна група фізиків на чолі з Стефаном Ульмаром з Інституту фізико-хімічних досліджень(RIKEN) виявила, що магнітний момент антипротона надзвичайно близький до маси протона.

У кінці 1920-х років існувала думка, що існує щось на зразок антиматерії. Кількома роками пізніше були виявлені античастинки електронів.

У той час, як позитрони зустрічаються у природі на Землі, антипротони створені штучно.

Для дослідження, доктор Ульмер та його колеги взяли антипротони, створені сповільнювачем антипротонів Європейської організації з ядерних досліджень(CERN) та помістили їх в потужний магнітний пристрій, який називається «Пастка Пеннінга», де вони можуть зберігатися більше року.

При виконанні вимірювань, дослідники взяли окремі антипротони та перемістили їх в інше місце, де їх охолодили і помістили в потужне магнітне поле, що дозволить команді виміряти магнітний момент.

Магнітний момент визначали на основі шести окремих вимірювань з похибкою 0,8 на мільйон.

Значення 2.7928465(23) у шість разів коректніше, ніж попереднє, отримане іншою групою CERN у 2013 році. Ще у 2011 магнітний момент антипротона був відомий лише з точністю до 3 одиниць після коми.

Новий результат узгоджується з g-фактором протона, виміряного в Майнці, у 2014 році і становить 2,792847350 (9).

Доктор Ульмер сказав: «Ми бачимо глибоке протиріччя між стандартною моделлю елементарних частинок, при якій протон і антипротон є ідентичними відображеннями один одного, а також той факт, що існує величезний розрив між кількістю речовини та антиречовини у Всесвіті».

«На основі вимірювань, які є у 6 разів точнішими, наш експеримент показав, що стандартна модель все ще зберігається, і, що насправді не має бути ніякої різниці між магнітними моментами протона/антипротона».

Доктор Ульмер додав: «Ми не знайшли ніяких доказів порушення ЗРЧ(заряду, рівності, часу)».

У майбутніх дослідженнях доктор Ульмер та його колеги планують застосовувати складнішу «Пастку Пеннінга».

Автор: Крістіна Панченко