Єгипет знову здивував археологів

9 сентября 2017, 23:35

Єгипет знову здивував археологів
Протягом сотень років Єгипет приваблює шукачів пригод та науковців. Останні зробили у древньому регіоні ще одне відкриття, — про це інформує новинний портал replyua.net з посиланням на ВВС.
Так, археологи вели розкопки у Луксорі (лежить на сімсот кілометрів південніше столиці Єгипту Каїра). У гробниці, яку вони датували як таку, що була зведена у період Нового царства (шістнадцяте – одинадцяте століття до нашої ери), було виявлено три мумії. Аналіз останків показав, що це тіла жінки та двох її синів. Жінка померла у віці приблизно п’ятдесяти років, на її тілі виявили сліди бактеріальної остеопатії. Тіла її синів, віком двадцять-тридцять років, збереглись доволі добре. Тим не менш, про причини їх смертей не повідомляється.
Крім того, у гробниці знайшли низку предметів старовини – похоронні маски, ювелірні вироби, труна тощо. Серед них – статуя ювеліра Аменемхата, зображеного таким, що сидить поруч зі своєю дружиною. Наразі незрозуміло, чи тіла належать членам його сім’ї. Аменемхата називають ювеліром бога Амона – найвпливовішого божества того періоду. Вчені сподіваються, що поточні знахідки дозволять їм зробити нові відкриття у знаменитому своїми похованнями некрополі Драа Абул Нага.
Єгипет знову здивував археологів
Єгипет знову здивував археологів

Источник

Автор: Крістіна Панченко