Астрономи з України відкрили унікальну галактику

20 сентября 2017, 18:25

Низка вчених, які представляють Головну астрономічну обсерваторію Національної академії наук України, повідомили про відкриття унікальної галактики, яка розташована за шістсот мільйонів світлових років, в її розміри є досить невеликими. Як інформує replyua.net з посиланням на ain.ua, з результатами досліджень своїх читачів ознайомило видання Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.
Керівником групи дослідників був відомий в Україні науковець, астрофізик Юрій Ізотов. До речі, він вже не вперше відкриває галактику. У 2005 році він, у співпраці зі своїм колегою із США, відкрив факт існування однієї з наймолодших у світі галактик. Нова галактика особлива через те, що показник вмісту в ній всіх хімічних елементів, вага яких більша за гелій – найбільш низький серед усіх відомих галактик з активним утворенням зірок.
Науковці здійснювали спостереження за нею, використовуючи Великий бінокулярний телескоп, який розташований на території американського штату Арізона. За параметрами розміру вона вдесятеро менше за спіральні галактики, а вага її менша у сто тисяч разів.

Источник

Автор: Крістіна Панченко