Континент Зеландія бореться за визнання

25 февраля 2017, 18:19

Континент Зеландія бореться за визнання

Геологи пророкують відкриття нового континенту під назвою Зеландія. Звичайно, така інформація не є офіційною і вчені повинні переконатися в її достовірності самі.

Такі розмови почалися після того, як вчені віднайшли територію земної кори площею 4,9 мільйона квадратних кілометрів, яка прирівнюється до розмірів Індійського субконтиненту. Відомо, що континент Зеландія на 94% заглиблений під океаном і лише 6% його відсотків підіймається над його рівнем.

Геолог та співавтор дослідження Н. Мортімер говорить: «Континент Зеландія виступає приблизно на 3000 метрів з-під земної кори. Якби не було океану, ми б давно визнали Зеландію повноправним континентом. Ми сподіваємося, що найближчим часом так і станеться».

Геологи вважають, що майбутній континент Зеландія заслуговує на те, щоб вступити в ряди континентів світу.

Ніхто не очікував, що колись до числа відомих континентів може приєднатися ще один. Але не слід виключати того факту, що таке відкриття може бути проігнороване наукою.
Н. Мортімер та його колеги говорять, що можуть пройти десятки років, допоки вони зможуть охарактеризувати та виділити особливості континенту. Але відомо, що територія складається із материкових порід. Зеландія відрізняється від сусідньої Австралії ділянками океанічної кори.

«Якщо Зеландію поєднати з Австралією, утворився би новий, великий континент. Відповідно і сама Австралія збільшила б свої розміри на 4,9 мільйонів кілометрів квадратних».
Розмір континенту є дещо проблематичним. Але, якщо подумати, у світі ж не існує чітких вимог до розміру континентів. Мортімер та його колеги пропонують вважати 1 мільйон квадратних кілометрів – точкою відліку. Якщо прийняти таку межу, Зеландію можна вважати трохи більшою за 3/5 розміру Австралії(сюди входять підводні та сухі ділянки континенту).

Взявши до уваги всі ці фактори, вчені зробили висновок, що поняття «мікро-континент» не підходить Зеландії. Його можна вважати повноцінним континентом, так як за своїми розмірами він перевищує Мадагаскар.

Дослідник Р. Ернст пропонує альтернативу. Він пропонує термін «міні-континент», як щось середнє між «мікро-континентом» та «континентом». Таке рішення було б схоже на недавно придуману назву Плутона – «карликова планета».

Мортімер додає: «Біля Нової Зеландії знаходилося безліч островів, які утворилися внаслідок розколів минулих континентів. Надаючи Зеландії статусу «континент», ми отримаємо можливість зібрати разом давні континенти та вивчити, як змінювалась суша протягом довгого часу».

Слід зазначити, що континент Зеландія взяв свій початок від Гондвани, перш ніж відколовся від нього понад 100 мільйонів років тому. І в кінцевому рахунку він розтягнувся, видозмінився та заглибився нижче рівня води.

Автор: Крістіна Панченко