Птахи допомагають подолати депресію

28 февраля 2017, 14:33

Птахи допомагають подолати депресію

Дослідження, яке очолив вчений Д. Кокс, говорить, що люди, що проживають в мясцях з великим числом птахів, дерев страждають від депресії та стресу набагато менше.

Доктор Кокс та його колеги із США, Австралії та Англії, запросили до участі в експерименті 263 людини різними за віком, рівнем матеріального забезпечення та національністю, щоб дізнатися як саме можна подолати депресію.

Дослідники говорять: «Усі учасники жили в межах «Кренфільдського трикутника» — область на півдні Англії, до якої входять міста Мілтон-Кейнс, Лутон та Бредфорд».

Вони виявили, що користь від птахів, кущі, дерева навколо будинку – це величезний плюс для психічного здоров‘я. А люди, які проводили на вулиці менше часу, ніж звичайно, були схильні до депресії, стресу та постійно відчували якусь тривогу.

«Відомо, що природа надає безліч переваг для нашого здоров’я, особливо для людей, які живуть в містах. Природні особливості, мабуть, є вирішальними факторами, які впливають на них».

«Всі п’ять експериментів були пов’язані із користю птахів та питанням як подолати депресію. І вони показали, що природа та спів пташок справді допомагали в цьому».

Після проведення певних експериментів щодо користі птахів вранці та в другій половині дня, доктор Кокс та його колеги дізналися, що саме в другій половині дня рівень депресії, тривоги та стресу набагато нижчий. Також, слід підкреслити, що поглянувши на пташку чи почувши її спів після важкого дня на роботі, люди почуваються спокійнішими.
У ході дослідження, були помічені такі пташки як дрозди, синиці та ворони.

Але команда все-таки не знайшла остаточного зв‘язку між користю птахів та психічним здоров‘ям людей.

Дослідження, що проводилися раніше, демонструють, що коли люди впізнають певний вид пташки, вони, ніби взаємодіють з ними, таким чином знижуючи рівень стресу та тривоги, щоб подолати депресію.

Доктор кокс зазначає: «Наше дослідження показує, що складові природи відіграють велику роль для нашого психічного благополуччя».

«Хоча існує багато причин нестабільного психічного здоров‘я, ми зайвий раз довели, що природа може впливати на його поліпшення».
Отримані результати опублікували в лютому 2017 року.

Автор: Крістіна Панченко