В Ізраїлі знайдено 4000-річний дольмен

14 марта 2017, 20:34

В Ізраїлі знайдено 4000-річний дольмен

Така знахідка була виявлена на західному передгір’ї Голанських висот.

Ці мегалітичні, кам‘яні споруди є унікальними дольменами: центральна кімната з дахом, який зроблений з облицювального каміння. Цей дольмен оточений гігантським курганом, який мав додаткові 4 кімнати.

Археологи зазначають, що цей дольмен є найбільшим серед усіх відомих.

Професор Шарон та його колеги зазначають, що його діаметр дольмена становить 20 метрів, а загальна вага каміння оцінюється в 400 тонн.

«Додаткові 4 кімнати, які вбудовані в курган, мають середній розмір та покриті базальтовим камінням».

«У верхній частині кургану знаходиться центральна кімната. Вона має прямокутну форму та довжину 3 на 2 метри. У висоту вона становить 1,7 метри».

Стало відомо, що археологи виявили настінні малюнки на стелі цієї центральної кімнати.

Співавтор дослідження та археолог У. Бергер говорить: «Такі малюнки є першим зафіксованим видом мистецтва на Близькому Сході».

Дослідники говорять: «Якщо бути точним, на стелі знаходяться 14 чітко помітних малюнків».

«Форма не відрізняється особливою складністю, вона включає вертикальні лінії, які поєднані із нижньою дугою та сходяться до верхньої частини».

«Але слід зазначити, що довжина центральної лінії відрізняється від інших елементів та нижньої дуги. Середній розмір елементів становить приблизно 25 сантиметрів».

Можливо, такі малюнки викарбувані за допомогою зубила або молотка.

Нещодавно виявлений дольмен є найбільших із 400 подібних споруд, які відносяться до часів бронзової доби (2350-2000 до н.е.) та знаходяться в Shamir Dolmen Field.

Професор та провідний автора дослідження Шарон зазначає: «Такий гігантський дольмен, беззаперечно, є ознакою спільного будівництва, що вимагало важкої та клопіткої праці протягом великого часового періоду».

«Звичайно, протягом будівництва людям було потрібне житло та хороша їжа. Будівля такої величезної споруди потребувала знань в сфері архітектури, якими на той час володів не кожен».

«І найважливіше те, що людям потрібен був керівник задля здійснення контролю за робітниками та проектом».

«Але не дивлячись на все це, людям вдавалося будувати такі величезні кам‘яні споруди, які і нині являються одними з найбільших таємниць археології Ізраїлю».

Автор: Крістіна Панченко