Дослідження: павуки їдять 400-800 мільйонів тонн комах щорічно

28 марта 2017, 19:04

Нове дослідження вчених демонструє, щорічно павуки їдять приблизно 400-800 млн тонн (сира вага) комах і ногохвосток, що становить більше ніж 90% захопленого видобутку.

Павуки еволюціонували від предка павукоподібних комах під час девонського періоду біля 400 млн років назад.

Більше ніж з 45,000 різновидів і щільністю населення до 1,000 осіб на кв.м, Вони є одними з самих найбільш поширених хижаків в наземних екосистемах.

Так як павуки ведуть скритний спосіб життя — багато павуків є нічними або живуть добре замаскованій рослинності, раніше було важко виявити їх екологічну роль.

Але доктор Клаус Біркхофер з Лундського університету і доктор Мартін Ніффелер з Базельського університету використали обчислення, щоб прийти до висновку, що павуки дійсно мають величезний вплив на навколишнє середовище як кровні вороги комах.

Дослідники використовували два методи розрахунку на основі різних моделей, які послідовно показували, що глобальна популяція павуків (з вагою приблизно 25 мільйонів тонн) знищує біля 400-800 млн тонн комах щороку.

Більше ніж 90% цього видобутку є комахами і ногохвостками. Великі тропічні павуки іноді полюють на маленьких хребетних тварин (жаби, ящірки, змії, риба, птахи і кажани) або харчуються рослинами.

«Щоб краще збагнути різницю, прийміть до уваги наступну статистику: всі люди споживають разом біля 400 млн тонн м’яса і щорічно ловлять рибу», говорять дослідники.

«Кити харчуються 280 — 500 мільйонами тонн морепродуктів, в той час як повна популяція морських птахів в світі їсть приблизно 70 мільйонів тонн морепродуктів».

Згідно з подальшим розрахунками, павуки в лісах та на полях — це 95% щорічного знищення співтовариства павуків в цілому.

Величина відображає те, що ліси, поля і савани майже не порушуються, ніж, наприклад, сільськогосподарські або міські райони, і тому допускають велику біомасу павуків.

«Ці оцінки підкреслюють важливу роль, яку відіграє хижацтво павуків в напівприродних і природних середовищах існування, тому що багато економічно важливих шкідників і переносників хвороб розмножуються в тих лісах і полях», сказав доктор Ніффелер.

Павуки не є тільки важливими хижаками, а й є також цінною жертвою, за словами дослідників.

Між 8,000 і 10,000 інших хижаків, паразитоїдів і паразитів живляться винятково павуками, в той час як павуки в той же час є важливою частиною корму приблизно для 3,000 — 5,000 видів птахів.

«Ми сподіваємося, що ці оцінки і їх значна величина підвищують обізнаність громадськості та підвищують рівень вдячності за ту ключеву глобальну роль цих комах в наземних харчових мережах», сказав доктор Ніффелер.

Автор: Крістіна Панченко