Мантія Землі – джерело вуглецю

13 февраля 2017, 22:12

Мантія Землі – джерело вуглецю

Дослідники використали багато сейсмічних датчиків для відображення площі вуглецю в мантії Землі, яка складає 1,8 мільйона км.кв. Ця площа знаходиться в західній частині США, на глибині 350 км. Вчені зробили висновки, що мантія Землі містить набагато більше вуглецю, ніж вони думали.

Це дослідження очолили геологи університету в Лондоні. Як було зазначено вище, вони використали 583 сейсмічні датчики, які вимірюють коливання Землі для показу ситуації, яка відбувається під поверхнею планети. Мантія Землі характеризується високою температурою, де плавляться карбонати.

Доктор Лондонського університету говорить: «Ми не змогли дібратися до достатньої глибини, щоб наглядно побачити мантію Землі. Ці датчики – це шанс відобразити її за допомогою математичних рівнянь та схем.

Також, він додав: «В західній частині США, під землею, знаходиться величезна площа розплавленого карбонату. Слід зазначити, що це є результатом руху та плавлення тектонічних плит Тихого океану нижче західної частини США, спричинені розчиненням в них СО2 та Н2О.

В результаті цього дослідження, вчені дізналися, що кількість СО2 у мантії Землі може доходити до 100 трильйонів тонн. Агентство по охороні навколишнього середовища США встановило, що у 2011 р. викид вуглецю становив 10 млрд тонн, але це не є критичною кількістю. Відомо, що виявили глибоке джерело вуглецю і в кінцевому підсумку це може призвести до виверження вулканів та повільних змін клімату.

Вчені говорять, що це відкриття дає можливість подумати не лише про будову Землі, але й про можливі атмосферні наслідки, які пов’язані із змінами клімату».

Наприклад, викид хоча б 1% СО2 в атмосферу буде дорівнювати спаленню 2,3 бочок нафти. І наявність таких глибоких резервуарів показують важливу роль мантії Землі у вуглецевому колі.

Автор: Крістіна Панченко