Дослідження океану вчені будуть проводити за допомогою Boaty McBoatface

13 марта 2017, 19:18

Дослідження океану вчені будуть проводити за допомогою Boaty McBoatface

Boaty McBoatface допоможе вченим під час дослідження океану для вивчення глибинних холодних вод земної кулі та як вони впливають на зміну клімату.

При дослідженні океану, у співпраці з разом інженерами Національного океанографічного центру, команда вчених буде враховувати потік води та бурхливість протоки Оркні в області Південного океану на глибині 3500 метрів від Антарктичного півострова. На допомогу їм прийде новітній, безпілотний підводний апарат Boaty McBoatfac, який було створено в Англії минулого року. Відомо, що його назвали на честь відомого натураліста та телеведучого Д. Аттенборо. І зараз настав час його першої антарктичної дослідницької місії.

Під час дослідження океану, вчені використають поєднання спеціальних інструментів, які опустяться на дно та проведуть певні вимірювання.

Boaty McBoatface відправиться туди і назад вздовж глибинної течії Оркні для вимірювання бурхливості. Ця течія сприяє утворенню холодних вітрів та охолодженню поверхні води. Ці холодні води рухаються на північ, утворюючи циркуляцію води в океані. Дослідження Оркні є одним з найголовніших завдань для вчених.

Отримані дані свідчать про те, що зміна швидкості вітрів над Південним океаном впливає на швидкість течій. Чим бурхливіший потік, тим більше прибуває теплих вод. І таким чином потепління води впливає на зміну клімату.

Професор та провідний автор дослідження А. Гарабато так прокоментував цю ситуацію: «Ми розуміємо, що основною причиною для потепління океанських вод в Атлантичному океані, є зміна швидкості вітру над Південним океаном».

Дослідження океану вчені будуть проводити за допомогою Boaty McBoatface

Води Світового океану течуть на північ, стикаючись з водними потоками. Внаслідок цього, іноді утворюються підводні водоспади, як чітко видно з поверхні Землі.

Вчені вимірюють швидкість потоку воду, їхню бурхливість та як вони реагують на зміну швидкості вітру над Південним океаном.

«Нашою метою є дати відповідь на такі заплутані процеси, щоб передбачити як буде розвиватися клімат в 21 столітті та поза його межами в майбутньому».

Океанографи зазначають: «Провівши дослідження дна океану, ми отримали унікальні дані, які допоможуть нам дістатися до складних фізичних та океанічних процесів, які існують в цій ділянці».

Автор: Крістіна Панченко