Яку роль відіграє тестостерон у чоловіків

23 февраля 2017, 21:36

Яку роль відіграє тестостерон у чоловіків

Часто люди задаються питанням про користь тестостерону для здоров‘я.

Дослідники повідомляють, що для чоловіків, що мають низький рівень тестостерону та проблеми із здоров’ям, корисна гормональна терапія. Звичайно, вона допомагає із лікуванням анемії, зменшує ризик серцевого нападу та інсульту, але її мінус заключається в тому, що вона не покращує розвиток пам’яті.

Дослідники вважають, що тестостерон у чоловіків дає можливість почувати себе енергійними. Але паралельно постає питання: як саме?

Відомо, що з віком рівень тестостерон у чоловіків падає. Вчені вважають, що підвищення рівня цього гормону, може боротися із старінням, втратою пам’яті та слабкими кістками. Але ще залишається незрозумілим як таке лікування впливає на серцево-судинну систему. Десятки досліджень були спрямовані на розуміння цього факту.

Незважаючи на неясність безпеки та переваг гормональної терапії, число людей, які вживають цей гормон, значно зросла. У 2010 р. кількість становила 1.2 мільйона, у 2014 році 2,2 мільйона.

Дане дослідження спробувало дати відповідь на хвилююче питання яку роль має тестостерон у чоловіків. Чотири результати експериментів серед чоловіків віком 65 та старше, показали ефект гормональної терапії.

Експерименти показали, що міцність кісток хребта та стегон покращилась від щоденного вживання дози тестостерону. Поки що дослідникам не відомо, чи допомагатиме така терапія при переломах. Стало відомо, що гормональна терапія допомагала чоловікам проти анемії та підвищити рівень гемоглобіну. Але, на жаль, це не допомагає покращити пам’ять. У експерименті приймали участь 788 чоловіків.

Вчені намагались пояснити як лікування впливає на серце та кровоносні судини. Вони виявили, що ризики серцевого нападу та інсульту у чоловіків, які приймали цей гормон, зменшується. У ході експерименту було опитано 44000 чоловіків і приблизно 8800 приймали гормональну терапію.

Вчені підтвердили, що таке лікування, справді, діяло.

«Проведена робота допоможе людям уникнути хвороб і відповідно рівень смертності знизиться. Якщо зібрати всі результати разом, стає зрозуміло, що тестостерон у чоловіків відіграє серйозну функцію, що було доведено в очевидних плюсах при дослідженні .

Автор: Крістіна Панченко