Вірус Зіка має небезпечний вплив на серце

11 марта 2017, 18:40

Вірус Зіка має небезпечний вплив на серце

Американські вчені виявили, що вірус Зіка спричиняє серйозні серцево-судинні ускладнення для людини. Але вони знаходяться в пошуку дієвих методів проти цього вірусу.

В дослідженні взяло участь дев’ять пацієнтів з вірусом Зіка. Майже всі мали проблеми із сердечним ритмом, але 2/3 мали ознаки серцевої недостатності. Дане дослідження проводили в Інституті, у Венесуелі.

Відомо, що вірус Зіка викликає мікроцефалію – серйозне захворювання, яке поширене серед немовлят, народжених віз інфікованих жінок. Також, синдром Гієна-Барре (неврологічне захворювання) призводить до слабкості у м’язах, та у важких випадках до паралічу.

Доктор наук, кардіолог та провідний автор дослідження К. Гонсалес говорить: «Ми знаємо багато інших захворювань, які впливають на роботу серця. Але нас цікавить як саме поводить себе вірус Зіка».

Дослідники спостерігали за людьми, віком до 50 років, протягом 2 тижнів. У ході експерименту стало відомо, що через вірус Зіка з’явилося прискорене серцебиття, а потім задуха та сильна слабкість. Аналізи підтвердили, що всі пацієнти були заражені цим небезпечним вірусом. Вони пройшли електрокардіограму, для визначення активності серця. В кінцевому результаті, у 8 пацієнтів було прискорене серцебиття та проблеми з ритмом.

Було зафіксовано три випадки фібриляції передсердь, два випадки тахікардії та шлуночкової аритмії, а серцева недостатність присутня аж в 6 випадках. З них у п‘яти пацієнтів серцевий м‘яз не качав качав кров, внаслідок цього воно не мало змоги відпочивати або заповнюватися як потрібно.

Автори дослідження говорять, що із літа 2016 року ситуація трішки покращилась, але серцеві захворювання не були вилікувані повністю.

«За допомогою досліджень ми хочемо вирішити проблему серцевих захворювань, щоб люди були зосереджені суто на подоланні цього вірусу».

Доктор Сарта представить публіці результати досліджень 18 березня, про що ви зможете дізнатися більше в науковому онлайн-журналі.

Автор: Крістіна Панченко