Вчені визначили, що впливає на активність мозку

12 марта 2017, 16:14

Вчені визначили, що впливає на активність мозку

Дослідники зазначають, що активність мозку виявлено навіть тоді, коли він знаходиться в стані спокою.

Це подібно до людських м’язів, які завжди готові до дії та чекають команди для виконання найпростіших завдань.

Дане дослідження є одним із багатьох способів дослідити взаємодію між частинами мозку саме в стані спокою та показати як же здійснюється режим обробки інформації.

Такі особливості опубліковані цього тижня в науковому журналі під керівництвом міжнародної команди вчених.

У ході дослідження взаємодії частин мозку та їхнього функціонування, група дослідників представила перед учасниками експерименту найпростіші задачі, завдяки яким можна було спостерігати за активністю мозку. Метою задач було доторкнутись вказівним пальцем до візуальних сигналів.

Активність мозку була проаналізована за допомогою МРТ. Даний метод дозволив «зібрати» динамічні сигнали мозку, в той час, як людина виконує задачу або коли мозок знаходиться в стані спокою.

За допомогою МРТ, команда вчених проаналізувала взаємодію між двома важливими областями мозку: передньої поясної кори головного мозку та додатковою моторною областю, яка відповідаю за рухи. Враховуючи попередні дослідження, група вчених наголосила на важливості взаємодії цих частин мозку під час найпростішої людської активності. Несподіваним є той факт, що під час відпочинку, взаємодія цих двох відділів значно збільшилась.

«Ці результати показують, що ці відділи направляють активність мозку в протилежне русло, навіть під час спокою. Також, слід зазначити, що вчені не можуть точно сказати за цілковитий стан спокою мозку, адже він влаштований так, що іноді неможливо передбачити, які дії будуть виконуватись надалі».

За допомогою цих експериментів можна спостерігати за активністю мозку в стані спокою та за обробкою задач.

Вчені зазначають: «Отримані результати є переконливими, адже в мозку відбуваються різні, неперервні взаємодії, що чітко видно на МРТ».

Висновки команди відкривають двері не лише до пізнання функцій мозку, а й надає нові шляхи для визначення особливостей взаємодії різних частин. Не слід виключати того факту, що потрібно враховувати і психоневрологічні синдроми, які впливають на активність мозку людини.

І надалі, вчені планують досліджувати ці питання та співпрацювати з колегами з інших країн.

Автор: Крістіна Панченко