Тасманійський диявол долає рак

13 марта 2017, 21:46

Тасманійський диявол долає рак

Дослідження, проведене під керівництвом дослідників С. Товаром та Г. Вудсом, показало, що імунотерапія може допомогти тасманійським дияволам подолати пухлинні захворювання. Результати дослідження опубліковані в науковому журналі.

Тасманійський диявол є найбільшим м’ясоїдним видом ряду Сумчастих в цілому світі. Його довжина становить 2,6 футів (80 см), а вага доходить до 31 фунта (14 кг).

Відомо, що вони проявляють велику агресію один до одного, внаслідок чого вчиняють бійки, які нерідко закінчуються ранами на тілі.

Тасманійський диявол може отримувати пухлинні захворювання, в результаті чого вони помирають. Перший зафіксований випадок виявлено на північному сході Тасманії ще у 1996 році.

Дослідники говорять, що пухлина морд тасманійських дияволів майже знищила їх популяцію.

З часів першого зафіксованого випадку, хвороба поширилась майже на всю частину природного ареалу Тасманійського диявола.

За статистикою, понад 80% популяції Тасманійського диявола було знищено цим страшним захворюванням.

«Вчені планують захистити цей вид задля його збереження. Найголовнішою метою є відтворення генетичного різноманіття популяцій в дикій природі. І вона буде досягнута, якщо тварини будуть захищені від пухлинного захворювання. Отже, потреба у вакцині зараз надзвичайно гостра».

Професор Вудс, доктор Товар та їхні колеги застосували імунотерапію для заражених тварин, а потім спостерігали, що поступово пухлина зменшувалась, а після трьох місяців взагалі зникла.

Професор Вудс говорить: «Таке відкриття є величезною радістю для нас. Адже тепер ми з впевненістю можемо сказати, що імунотерапія допомагає знищити пухлини».

Створення вакцини потребує роки клопіткої та важкої праці. Але з кожним кроком, вчені все ближче підходять до допомогти тваринам та їхнього збереження.

«Останні дослідження показали, що імунна система Тасманійського диявола є його найкращим другом у боротьбі проти пухлин».

Доктор Товар зазначає: «Результати виявились вельми несподіваними, оскільки підтвердили, що імунна система Тасманійського диявола знищує ракові пухлини».

Наразі вчені розробляють методи щодо поліпшення імунізації цих видів.

Автор: Крістіна Панченко