Батьківство додає роки життя

28 марта 2017, 15:18

За дослідженням Каролінського інституту, люди, які мають дітей живуть довше, ніж без них. Особливо це відіграє важливу роль в літньому віці. Слід зазначити, що батьківство може допомогти підвищити тривалість життя на цілих два роки.

Для розуміння, як батьківство може запобігати смерті в літньому віці, доктор Модіг з Каролінського університету та його колеги, спостерігали за чоловіками (704, 481) та жінками (725,290), які живуть у Швеції, використовуючи національні дані реєстру. Для цього дослідження, також, зібрано дані про сімейний стан і кількість дітей та їхня стать.

Дослідники вирахували ризик смерті для людей, які народили хоча б одну дитину та порівняли їх з сім’ями без дітей.

Звичайно, вчених не здивував той факт, що ризик смерті виріс із збільшенням віку, незалежно від того мали вони дітей чи ні. Така особливість, навіть, мала місце більше в чоловіків, ніж у жінок.

Ризик смерті для 80-річної людини, яка має дитину складає 7,4%, а для бездітних осіб такого ж віку 8,3%.

Такий розрив рівня смерті між двома групами залежить від збільшення віку та більше впливає на чоловіків, ніж на жінок.

У віці 60 років, ризик становив 0,06% для осіб чоловічої статі та 0,16% для жіночої. А у 90 років цей рівень зріс до 1,47% та 1,10% відповідно.

Такі висновки є характерними і для неодружених людей. Таким чином ризик смерті для чоловіків становив 1,2% серед неодружених чоловіків та 0,6% для одружених.

Доктор Модіг та колеги говорять: «Неодружені чоловіки більшою мірою покладаються лише на своїх дітей».

Вчені говорять: «Наше дослідження показує, що без дітей, люди стикаються із самотністю та нестачею підтримки до кінця свого життя. Отож, батьківство відіграє надзвичайно важливу роль в житті кожної людини».

Подальші та розширені результати дослідження буду опубліковані в науковому журналі.

Автор: Крістіна Панченко